2011555.jpg

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اکنون 18 مهر ماه است و مشاهده می‌کنیم در برخی مدارس معلم کافی ندارند و در برخی نیز متخصص رشته مورد نظر وجود ندارد و این ضعف در سیستم مدیریتی است.

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درباره وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت:‌ این صندوق درست مدیریت نشده و مدیریت ناسالمی بر آن حاکم شده است و متأسفانه در این بخش وزیر آموزش و پرورش باید عذرخواهی می‌کرد و نباید مسائل را توجیه کرده و آنها را مبری کند.
 
وی ادامه داد: مدیریتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان حاکم بوده موجب شده است که خسران و ضرر و زیان به صندوق وارد شود و فرهنگیان آسیب ببینند.
 
عباسی اضافه کرد: مگر فرهنگیان چقدر سرمایه دارند؟ میزان حقوق آنها که مشخص است و در ارتباط با بازنشستگی و حق و حقوشان نیز با تأخیر پرداخت می‌‌شود و آیا این اندک ذخیره‌ای که دارند باید مورد کم‌لطفی قرار گیرد؟  
 
وی با بیان اینکه مشخص است که در صندوق ذخیره فرهنگیان اشکالات روشن و مبینی وجود دارد، گفت: وزیر آموزش و پرورش باید برخورد جدی کرده و از فرهنگیان عذرخواهی کرد.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه فضای آموزش و پرورش باید به سمتی سوق داده شود که صدمه و لطمه‌ای به فرهنگیان وارد نشود، افزود: فرهنگیان اقشار آگاه و تأثیرگذار جامعه هستند و نباید از آنها غفلت کنیم.  
 
وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در بحث استیضاح به دنبال اصلاح آموزش و پرورش هستند، اظهار داشت:‌ بحث نمایندگان تغییر وزیر نیست بلکه آموزش و پرورش باید مسیر درست خود را طی کند.  
 
عباسی ادامه داد: اکنون 18 مهر ماه است و مشاهده می‌کنیم در برخی مدارس معلم کافی ندارند و در برخی نیز متخصص رشته مورد نظر وجود ندارد و این ضعف در سیستم مدیریتی است.  
 
وی افزود: عدم تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی از دیگر مواردی است که به ضعف سیستم مدیریتی در آموزش و پرورش برمی‌گردد و معتقدیم که وزیر و در رأس آن دولت باید عزم و اراده خود را جزم کنند تا مشکلات آموزش و پرورش خاتمه یابد.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز گفت:‌ هیأت رئیسه مجلس در خصوص استیضاح وزیر می‌خواهد پا در میانی کند و گروهی را نیز برای حل و فصل این موضوع تشکیل داده است که البته این گروه از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیستند.
 
وی اضافه کرد: ما پیگیر مسائل و مشکلات فرهنگیان هستیم و تا آخرین ریال حقوق فرهنگیان کوتاه نمی‌آییم به عنوان نمایندگان فرهنگیان از حقوق آنها دفاع می‌کنیم تا آنها جایگاه شایسته خود را حفظ کنند.
 
عباسی تصریح کرد:‌در حال حاضر ناکارآمدی‌ها در برخی استان‌ها محسوس است و آنها دنبال کارهای سیاسی خود هستند که وزیر آموزش و پرورش باید تکلیف آنها را روشن کند چرا که هرگاه آموزش و پرورش دستخوش مسائل سیاسی باشد ضربه به آموزش و پرورش و در نتیجه نظام و کشور وارد می‌شود.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار