Abbasi-19.JPG

پس از انتخابات اسفند 94 نخستین کاری که انجام شد برکناری رییس بیمارستان رودسر به دلیل شرکت در یک سخنرانی برای بنده بود، پس از این اتفاق سناریوی براندازی شهردار رودسر را طراحی کردنند و ایشان را نیز برداشتند! حالا هم نوبت به شهردار املش رسیده است.

طی چند روز گذشته، خبری در خصوص عزل شهردار املش با حکم استاندار گیلان در رسانه ها منتشر شد، خبری که یونس محمودی، فرماندار املش نیز آن را در گفتگویی با خبرنگار خزرآنلاین تایید کرد. (اینجا را بخوانید) در پی انتشار خبر عزل شهردار املش از سوی استاندار گیلان، واکنش ها به این تصمیم در جناح های مختلف سیاسی متفاوت بود، در ادامه همین واکنش ها عصر دیروز،محمد احمدی پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در گفتگویی، موضوع عزل شهردار املش به دلیل آنچه که تخلفات مالی و اداری عنوان شده بود را به نماینده شهرستان املش در مجلس شورای اسلامی ارتباط داد و در ادامه همین گفتگو اظهار داشت: اسدالله عباسی در دیدار حضوری که با او داشتم، اظهار داشت قبل از برکناری ایشان به من می گفتید به او بگویم که استعفا دهد و این مسئله نیز نشانه آن بود که ایشان هم به تخلفات شهردار آگاهی داشته ولی برای حفظ آبروی جریان سیاسی وابسته به خود، برکناری او را مضر می دانست. (اینجا را بخوانید)

در همین راستا و در واکنش به اظهارات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در گفتگویی با خبرنگار خزرآنلاین ضمن تکذیب اظهارات احمدی پور، گفت: پس از انتخابات اسفند 94 زمانی که دیدند انتخابات را در حوزه رودسر و املش از دست داده اند، بلافاصله سناریوای برای فرماندار انقلابی املش ترتیب دادند. فرمانداری که با توجه به سابقه جانبازی می توانست تا 35 سالگی فعالیت کرده و سپس بازنشست شود را در اقدامی بلافاصله پس از انتخابات با بازنشستگی پیش از موعد کنار زدند.

وی ادامه داد: اسماعیلیان، فرماندار وقت املش به دلیل اینکه به آقای درویش، که در زمان انتخابات برای رقیب بنده کت کنده بود، اجازه عرض اندام را نداده بود، محکوم به حذف شدند. حال اینکه همان آقای درویش اکنون در شهرداری رحیم آباد 27 میلیارد تومان محکومیت مالی دارد.

عباسی با بیان اینکه پس از انتخابات اسفند 94 نخستین کاری که انجام شد برکناری رییس بیمارستان رودسر به دلیل شرکت در یک سخنرانی برای بنده بود، اضافه کرد: پس از این اتفاق سناریوی براندازی شهردار رودسر را طراحی کردنند و ایشان را نیز برداشتند! حالا هم نوبت به شهردار املش رسیده است. سوال بنده از آقای احمدی پور این است که چرا پیش از انتخابات 94 اقدامی در خصوص شهردار املش صورت نگرفت؟ دلیل این است که بلافاصله بعد انتخابات این طراحی را انجام داده اند و دلیلش این است که این افراد از رقیب بنده در انتخابات حمایت نکرده اند.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه بنده در خصوص این موضوع که آقای احمدی پور گفته اند بحث استعفاء پیش از برکناری را برای شهردار املش مطرح کرده ام ماجرا از این قرار بود که بنده نگفته بودم که ایشان مشکلی دارد و انصراف دهد. برای بنده نریختن آبروی یک مدیر اهمیت دارد، شهردار املش هنوز محکومیتی ندارد، چند ایراد به ایشان وارد شده که در هیات بدوی در حال بررسی است و هنوز محکومیت ایشان قطعی نشده است.

عباسی با بیان اینکه در کشورمان بیش از 860 شهردار داریم اظهار داشت: کدام استانداری آمده و ماده 13 را اعمال کرده است؟ این یک موضع سیاسی است و بنده در خصوص نامه ماده 13 از سوی استاندار هیچ اطلاعی نداشته ام.

وی در خصوص اظهارات یونس محمودی که گفته بود از طریق ریاست شورای شهر املش در جریان نامه استاندار گیلان برای عزل شهردار قرار گرفته است گفت: ایشان دروغ می گویند! آقای محمودی، شما خودتان نامه های محرمانه زده اید، شما و آقای درویش تمام این کارها را انجام داده اید، این شهردار تنها مدیری بود که در املش مردمی بود و مستقل کار می کرد و چون مطیع آقایان نبود احساس کردند که انتخابات آتی شورای شهر از دستشان در رفته است! آقایان بدنبال شورای 96 هستند اما کار اینها باعث شد تا همان وجهه ای که داشتند را نزد مردم از دست دهند.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه بنده به هیچ فرماندار و معاون استانداری اجازه برخورد سیاسی را با خود نمی دهم تاکید کرد: بنده کسی نیستم که بخواهم عقب نشینی کنم و در جریان هیچ یک از تخلفات نبوده ام، تنها در خصوص یک مورد جذب نیرو به ریحانی، شهردار املش ایراد گرفتم که ایشان گفتند جذب نیروهای شرکتی با نظر شورا صورت پذیرفته است و این تنها موردی بود که بنده در جریان آن بودم. بنده اگر با تخلفی در سطح شهرستان و استان برخورد کنم به هیچ عنوان در برابر قانون شکنان کوتاه نخواهم آمد.

وی در پایان تصریح کرد: بازهم باید تاکید کنم که نباید برخوردها سیاسی باشد، آقایان بروند با بخشداری هایی برخورد کنند که عملا و علنا از مردم برای راه انداختن کارشان پول می گیرند! بروند این بخشداران متخلف را جابجا کنند وگرنه شهردار که شورای شهر را به عنوان ناظر بالای سر خود دارد. آقایان به شورای شهر املش هم نگویند که آنها را برای انتخابات تایید نمی کنند، تایید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر هیچ ربطی به هیات های اجرایی ندارد و نظارت بر اعضای شورا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و شورا را تهدید نکنند که به رفتارها و برخوردهای سیاسی آنان تن بدهند.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار