Abbasi-17.jpg

رییس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به این نکته که ساحل رودسر ظرفیت ویژه پشتیبانی از نفت خزر را دارد، گفت: این ظرفیت و پتانسیل باید به خدمت توسعه و پیشرفت استان گیلان دربیاید

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین در مورد وضعیت استان گیلان، اظهار کرد: استان گیلان در حوزه تجارت و بازرگانی درشاخه  دریایی از ظرفیت های بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی و در کنار آن بنادر آستارا و کیاشهر ظرفیت تجارت دریایی گیلان را شکل داده اند، اضافه کرد: منطقه آزاد انزلی باید در بحث صادرات به حدمطلوب برسد و سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید در این منطقه شکل و رونق بگیرد.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به این مطلب که منطقه آزاد انزلی بستر مهم رونق و توسعه استان گیلان است، گفت: منطقه آزاد انزلی هم برای کشور ظرفیت اقتصادی ویژه ای به شمار می رود.

عباسی تصریح کرد: تقویت بنیه صادرات و سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در منطقه آزاد انزلی و حتی سایر بنادر دیگر استان با دست یابی به استانداردهای تعریف شده برای بنادر می توانند استغال پایدار را در استان رقم بزنند.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید براینکه متأسفانه بنادر آستارا و چمخاله خیلی فعال نیستند، تصریح کرد:باید از این ظرفیت های موجود در استان گیلان به درستی استفاده کرد.

**ساحل رودسر ظرفیت ویژه پشتیبانی از نفت خزر را دارد

عباسی با اشاره به این نکته که ساحل رودسر ظرفیت ویژه پشتیبانی از نفت خزر را دارد، اضافه کرد: این ظرفیت و پتانسیل باید به خدمت توسعه و پیشرفت استان گیلان دربیاید.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با بیان این مطلب که ساحل لنگرود بستر مناسبی برای پشتیبانی بندر چمخاله است، تصریح کرد: این ظرفیت ها متأسفانه آنطور که باید و شاید فعال نیستند.

عباسی گفت: ساحل لاهیجان و بندر کیاشهر هم از این جنس ظرفیت های اقتصادی به شمار می روند اما باز هم در بدنه این ظرفیت ها در استان ضعف هایی وجود دارد که باید رفع شود.

وی با اشاره به این مطلب که منطقه آزاد انزلی و سایر بنادر گیلان در اقتصاد منطقه تأثیرگذاراند، اضافه کرد: باید در این راستا به جایگاه مطلوب برسیم.

عباسی در خاتمه اظهار کرد: باید از این پتانسیل ها در جهت آبادانی و رشد و شکوفایی استان گیلان استفاده کنیم.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار