Abbasi-17.jpg

رییس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه با افزایش حقوق مدیران مخالف ایم، گفت: مصوبه مجلس فقط برای شاغلان واحدهای عملیاتی و نقاط محروم در مشاغل تخصصی است که با پیشنهاد رییس جمهور و معاون رییس جمهور در این بخش ۳۰درصد افزایش حقوق تصویب شد

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرگزاری بین المللیکاسپین در واکنش به رای مثبت نمایندگان به مصوبه افزایش حقوق، اظهار کرد: آن چیزی که در فضای مجازی در قالب این خبر آمده بود منصفانه نیست.

وی با بیان اینکه آن چیزی که در مورد مقامات آمده دو برابر شدن حقوق معمول یعنی ۱۰میلیون تومان است، گفت:حداکثر میزان حقوق و مزایای مقامات ۱۰میلیون تومان تخمین زده شده است.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه موضوع افزایش پرداختی ها در بحث مناطق عملیاتی، مرزی و محروم و مربوط به شرکت های نفتی حفاری فلات قاره است، بیان کرد: شورای محترم نگهبان در مورد بخشی از این سیاست ایراد گرفته بود و تا شورای نگهبان تأیید و تصویب نکند چنین برنامه هایی قابل اجرا نیست و این در حالی است که برخی افراد شتاب زده و با دستپاچگی مسایلی را مطرح کردند و هجمه ای علیه مجلس ایجاد کرده اند.

عباسی با تأکید براینکه به هیچ وجهی حاضر نیستیم در جامعه تفاوت حقوق فاحش بین اشخاص وجود داشته باشد، افزود: در منطقه عملیاتی نفتی و در مناطق به شدت گرمسیری و گرمای بالا کارگر متوسط کمتر از پنج، شش میلیون تومان نمی گیرد و این چیزی است که محاسبه شده و جدولی برای آن در نظر گرفته اند.

وی با اعلام مخالفت خود نسبت به حقوق های نجومی، تصریح کرد: مخالف حقوق بالای مدیران و مقامات هستیم و با تفاوت فاحش هم در بحث حقوق و مزایا مخالف هستیم.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه حداکثر دوبرابر حقوق پرداختی سقف حقوق و مزایای مقامات است، تصریح کرد: این به این معنی نیست که هر مدیری که دارد حقوق می گیرد دوبرابر دریافتی داشته باشد ما برای اینکه محدود کنیم و فردا رفتار غیر قانونی انجام نشود، مجلس تصویباتی انجام داد اما این رفتارها در سایت های غیر منصفانه و شتاب زده است.

وی با اشاره به اینکه الان برخی از متخصصین در برخی از مناطق محروم کشور برای جراحی نمی روند، تصریح کرد: تنها در مناطق خوش آب و هوای مراکز استانها می روند و جراحی می کنند و وزیر بهداشت باید برای یک جراح و پزشک در مناطق محروم افزایش حقوق و مزایا درنظر بگیرد کجای این مسئله اشکال دارد؟!

عباسی در ادامه تصریح کرد: مجلس بر دوبرابر شدن حداکثر حقوق مسئولان کشور تأکید دارد و طبق سقفی که درنظر گرفته اند ۱۰میلیون تومان است و اصرار مجلس هم براین مصوبه است.

** با پیشنهاد نمایندگان کلمه «مدیریت» از تبصره مذکور حذف شد

رییس مجمع نمایندگان استان گیلان اضافه کرد: فقط برای شاغلان واحدهای عملیاتی و نقاط محروم با پیشنهاد رییس جمهور و معاون رییس جمهور در این بخش ۳۰درصد افزایش حقوق تصویب شد.

عباسی با اشاره به اینکه این افزایش مشمول افرادی است که برای خدمت به مناطق دور افتاده فرستاده می شوند، تصریح کرد: این افزایش برای مشاغل خاص صورت می گیرد.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با بیان این مطلب که دولت باید در این راستا مشاغل سخت را عنوان می کرد که برای مردم ابهام ایجاد نشود که خدای نکرده مجلس دنبال عدالت در پرداخت حقوق ها نیست، گفت: با پیشنهاد نمایندگان کلمه مدیریت از تبصره مذکور حذف شد.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار